RSS
czwartek, 24 lipca 2014
John-Morgan / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Rolety i żaluzje pomagają nam ochronić mieszkanie od zbytniego nasłonecznienia. Mogą też odgrodzić nas od świata zewnętrznego i ciekawskich spojrzeń przechodniów czy sąsiadów. Na rynku istnieje wiele produktów należących do grupy rolet i żaluzji. Dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki czemu można je dobrać idealnie do wystroju mieszkania. Oto jakie produkty możemy odnaleźć w sklepach:

- żaluzje – są one wykonane z pasków materiału, drewna lub tworzywa sztucznego. Poszczególne elementy połączone są ze sobą systemem sznurków, który umożliwia ich rozchylanie i zamykanie, a także całkowite podniesienie;

- rolety – są jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań. Ich koszt zakupu jest niski i można je samodzielnie zamontować. Najczęściej wykonywane są z tkaniny, która nie przepuszcza promieni słonecznych. Niekiedy można spotkać się z roletami bambusowymi.

- żaluzje weneckie – jest to plisowana forma tradycyjnych żaluzji. Doskonale sprawdzają się przy oknach o niestandardowych wymiarach;

- rolety rzymskie – wykonane są z pionowych pasów materiałów, które zaciąga się z boku na bok, przy pomocy łańcuszka dołączonego do zestawu montażowego. Doskonałe do nowoczesnych stylizacji.

 

Ciekawym rozwiązaniem mogą być też rolety zewnętrzne, które często obsługiwane są poprzez specjalny zdalny system. Kiedy producent oferuje specjalne aplikacje na telefon czy tablet o podniesieniu czy opuszczeniu żaluzji możemy decydować będąc nawet kilkaset kilometrów od domu.21:27, fikusmarcin
Link Komentarze (1) »
jingdianjiaju / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Urządzenie pokoju dziecięcego to ogromna przyjemność, ale i odpowiedzialność. Musimy zaaranżować go ta, by był wesoły i dziecko chętnie w nim przebywało, ale musimy też pamiętać o tym, żeby maluch był w nim w pełni bezpieczny. Na co więc musimy zwrócić uwagę urządzając pokój dla naszej pociechy?

Jeśli chodzi o podstawowe kwestie bezpieczeństwa to bardzo ważny jest wybór mebli powinny one być solidne i stabilne, szczególnie jeśli mamy dzieci, które „wspinają się” po meblach. Warto wybierać również takie, które mają zaokrąglone brzegi – zminimalizuje to ryzyko urazu w razie uderzenia się głową o mebel. Szczególną uwagę trzeba zwrócić także na materiał z jakiego są wykonane meble. Najlepiej sprawdzi się prawdziwe drewno, gdyż jest to materiał naturalny, niepowodujący uczuleń oraz bardzo wytrzymały. Kiedy wybieramy meble lakierowane lub malowane powinniśmy sprawdzić czy środki użyte do pokrycie mebli mają odpowiednie certyfikaty.

Jeśli zaś chodzi o estetykę tego pomieszczenia to warto zdać się na swoją intuicję. Osobiście bardzo nie lubię, gdy pokój dziecka jest w jednym kolorze – niebieskim dla chłopca czy różowym dla dziewczynki. Trzeba pamiętać, że w kolorach jest zaklęta moc, która pomaga również w stymulacji rozwoju dziecka. Przykładowo kolory niebieski i zielony pomagają wyciszyć dziecko, a jednocześnie zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa, kiedy dodamy do nich odrobinę żółtego pobudzimy wyobraźnie i kreatywność malucha. Barwy takie jak czerwień czy pomarańcz zachęcają do działania i pobudzają (również apetyt;)). Jednak te barwy nie mogą dominować w pokoju żywego dziecka. Najlepiej stonować barwy tak by wszystkie pojawiły się w pokoju dziecka. Jak to zrobić? Wprowadzić niewielkie akcenty kolorystyczne na meblach lub zrobić na ścianie grafikę z postaciami z ulubionej bajki dziecka.

21:27, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
Jeremy Levine Design / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Kamień naturalny lub jego imitacja to coraz częściej spotykany akcent dekoracyjny. Jest on o tyle uniwersalny, że pasuje do większości stylów wnętrzarskich. Można go wykorzystać zarówno w aranżacji rustykalnej, skandynawskiej czy naturalistycznej, gdzie dominują właśnie naturalne barwy oraz materiały i obok kamienia pojawiają się takie elementy jak drewno różnego rodzaju i naturalne tkaniny – len i bawełna (w formie serwet i obrusów, a także makat na ścianę)

Kamień wykończony na wysoki połysk sprawdzi się również w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach. W takich najczęściej towarzyszą mu, szkło, metal i tworzywa sztuczne o błyszczącym wykończeniu. Kamień może być stosowany jako element ozdobny na ścianę, blat w kuchenny lub w można go położyć na podłogę. Mi osobiście bardzo podobają się wewnętrzne schody i parapety wykonane z naturalnych kamieni, gdyż pomieszczeniu dodają charakteru.21:18, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 lipca 2014
612gr / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Nowe, własne mieszkanie – jak pięknie brzmią te słowa. Jednak, kiedy marzenia mają stać się rzeczywistością okazuje się, że już nie jest tak różowo, jakby się mogło zdawać. Oczywiście na rynku jest dużo ofert, zarówno tym wtórnym jak i pierwotnym, jednakże czeka na nas również dużo pułapek, na które musimy uważać. O tym na co uważać napiszę w kolejnych postach, dzisiaj chcę się skupić na tym co wybrać – mieszkanie z rynku wtórnego, czy też mieszkanie od dewelopera.

Oczywiście, jak wszędzie dużo będzie zależało od naszych upodobań, ale i możliwości finansowych. Ale powiem szczerze, że przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z pełną ofertą rynku wtórnego, która na ogół dostępna jest w większości biur nieruchomości, a także z ofertą deweloperów. Deweloperzy na swoich stronach przedstawiają gotowe realizacja, a także wizualizacje nowych projektów, tak jak to można zobaczyć tutaj http://apm-development.com.pl/.

Na zakup mieszkania od dewelopera powinny zdecydować się osoby, którym zależy na wykończonym mieszkaniu, do którego można od razu się wprowadzać. Takie mieszkanie jest też obligatoryjne dla osób starających się o kredyty z dofinansowaniem dla rodzin.

Z kolei mieszkania z rynku wtórnego, szczególnie te do dużego remontu to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które pragną urządzić wszystko po swojemu, planują przebudowę mieszkania lub po prostu tak jak ja lubią prace remontowe i wciąż chcą coś udoskonalać…06:16, fikusmarcin
Link Komentarze (1) »
Rishu83 / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Kiedy mamy duże mieszkanie często powstaje problem tego, że niektóre z pomieszczeń są zbyt duże i chcemy wydzielić w nich mniejsze pomieszczenia. Jednakże stawianie typowych, stałych ścian działowych może nastręczyć dużo problemów. Dlatego warto pokusić się o niepełne ścianki działowe lub wykorzystać rozwiązania pozwalające na dowolne przemieszczenie „ścianki”. Takim mobilnym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju parawany, o których już wcześniej wspominałem. Pełnią one również funkcje dekoracyjne. Kiedy jednak chcemy, aby wydzielenie pomieszczeń było stałe możemy ustawić niepełną ściankę działową. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie przy wydzielaniu kuchni czy aneksu kuchennego od salonu czy jadalni. Takie rozwiązanie pozwala również na stworzenie swego rodzaju bufetu, czy też stworzenie dodatkowego blatu roboczego.

Kolejnym rozwiązaniem, które pełni zarówno praktyczne jak i dekoracyjne funkcje jest postawienie ściany z luksferów. Najlepiej, aby nie była ona pełna i miała nieregularny – schodkowy kształt. Dodatkowym walorem estetycznym będzie jej ciekawe podświetlenie.

Jeszcze inną propozycją jest postawienie ścian przesuwnych, które dają możliwość zupełnego lub częściowego oddzielenia ścian, ale o tym może już w kolejnych postach.

 06:05, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »