RSS
niedziela, 28 grudnia 2014

 

Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi uatrakcyjnić każdą aranżację, toteż już na etapie remontu warto wziąć to pod uwagę.

Producenci tworzą coraz to nowe rozwiązania, które łączą w sobie nowoczesność i funkcjonalność. Na rynku oświetleniowym panuje duża konkurencyjność, szeroki wybór i duża rozpiętość cenowa. Popularne są plafony, kinkiety i neony. Doskonale wpisują się one  we wnętrza aranżowane w każdym stylu, a w szczególności w stylu minimalistycznym. Dostępne w różnych kształtach i kolorach.

08:37, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 grudnia 2014


Najważniejszym etapem tapetowania jest przygotowanie ścian. Ich powierzchnia musi być oczyszczona, osuszona i gładka. Wszystkie warstwy starego kleju muszą być usunięte. 


Potem przychodzi czas na wybór tapety. Największy wybór jest w zakresie tapet papierowych jedno- i dwuwarstwowych. Są one trudne w ułożeniu i łatwo się uszkadzają pod wpływem kleju. Najłatwiej w układaniu jest z tapetami z fizeliny. W kuchni najlepiej sprawdzają się tapety winylowe. Z wyborem kleju trzeba czekać do momentu wyboru tapety. W sprzedaży jest sporo klejów uniwersalnych i specjalistycznych. Tapetę można przyklejać na dwa sposoby albo smarować tapetę klejem, po czym układać ją na ścianie, albo pokryć klejem ścianę i przyłożyć tapetę.

06:21, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 grudnia 2014

W trakcie budowy domu warto od razu zabezpieczyć poddasze przed wilgocią tym bardziej, że z czasem może stać się miejscem zamieszkania.

Nie tylko poddasze jest narażone na szkodliwe działanie wilgoci, szybko może się ona rozprzestrzenić na inne kondygnacje domu. Jej pierwsze objawy są niezauważalne, następnie pojawia się grzyb na ścianie, przeziębienia i schorzenia układu oddechowego wśród domowników. Trudno także utrzymać pożądaną temperaturę w pomieszczeniach, mimo działających grzejników. Podstawą ochrony przed wilgocią jest solidny, szczelny dach. Żeby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza należy wykorzystać membranę, czyli folię wstępnego krycia. Im bardziej naturalne materiały są wykorzystywane przy budowie domu, tym lepszy obieg powietrza.

13:43, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »