RSS
czwartek, 27 listopada 2014

Wielu Europejczyków zachwyca się egzotyką odległych krajów, wielość dostępnych na rynku rozwiązań, pozwala na jej wprowadzenie w domu.

 

Doskonale sprawdzają się w tym płytki ceramiczne z motywami meksykańskimi. Wiele osób boi się, że będzie trzeba zmieniać całą aranżację. Jednak nie ma konieczności zmiany całej stylistyki wnętrza, płytki mogą stanowić dopełnienie kolorystyczne albo mocniejszy akcent, który całkowicie zmieni wizerunek pomieszczenia. Oczywiście można pozwolić sobie na wariacje i dodanie stylizowanych elementów, jak umywalki, ale nie jest to niezbędne.

We wzornictwie meksykańskim widać połączenie wielu kultur, które rozwinięto oraz wzbogacono meksykańskim duchem. Widoczny jest istotny wpływ wzorów z kultury portugalskiej, hiszpańskiej, chińskiej, arabskiej, włoskiej oraz holenderskiej. Wyjściowym punktem jest kultura indiańska. Przez tą wielość wzorów, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedni zwrócą uwagę na ogniste barwy płytek, innym rzuca się w oczy motywy kwiatowe. Ze względu na to, że widać popyt na produkty egzotyczne, nie ma problemu w tym, że znaleźć coś co spełni oczekiwania.

 

10:43, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 listopada 2014

Tak jak w każdym innym pomieszczeniu, tak i w kuchni na przełomie wielu lat zmieniał się wystrój i popularne aranżacje. Z czasem zaczęło się w kuchni pojawiać coraz więcej elementów szklanych.


Wielu mieszkańców bloków, mających wąskie i małe kuchnie do niedawna musiało się natrudzić, by kuchnia przestała być jedynie miejscem, w którym przygotowuje się posiłki. Szczególne wyzwanie było w przypadku tych wnętrz, które były pozbawione okien. Stąd coraz chętniej stosowano szkło, które na dzień dzisiejszy jest obecne w wielu kuchniach. Rosnąca liczba osób decyduje się na otwarcie kuchni na salon. Szklane detale użyte w kuchni mogą nawiązywać do wzorów i motywów, pojawiających się w salonie. W ten sposób oba pomieszczenia będą stanowiły wizualną całość. Wykorzystanie w kuchni szkła sprawia, że wygląda ona na nowocześniejszą i optycznie większą, niż jest w rzeczywistości.

Poza walorami estetycznymi, aspektem przemawiającym za użyciem szkła w kuchni jest jego praktyczność. Wśród walorów szkła trzeba zwrócić uwagę na jego twardość, odporność na temperaturę i nienasiąkliwość. Ponadto materiał ten łatwo utrzymać w czystości. Cechy te są bardzo doceniane przez tych, którzy odchodzą od tradycyjnych rozwiązań na rzecz szkła.

16:16, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 listopada 2014


Odkąd zewsząd pojawiały się komunikaty dotyczące zdrowego i aktywnego stylu życia na ulicach widać więcej rowerzystów i pasjonatów biegania, powstaje sporo basenów i siłowni. Coraz szersza grupa osób decyduje się na stworzenie swojej własnej siłowni w domu.


Ponieważ powierzchnia pomieszczenia, w jakim będzie pokój ćwiczeń jest ograniczona, trzeba dokładnie rozplanować umiejscowienie wszystkich elementów. Podłoga jest wytrzymała dlatego zwykłe panele nie będą dobrym rozwiązaniem. Można w tym celu użyć płytek, najlepiej antypoślizgowych, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa podczas ćwiczeń. Na ścianach znaleźć się powinny żywe kolory np. czerwień i pomarańcz, które będą pobudzały do działania.

Warto pomyśleć o założeniu luster, które będą optycznie powiększały pomieszczenie, a na suficie oprócz lampy, dać kilka haków, które mogą się okazać w przyszłości przydatne do montażu kolejnych sprzętów. Jeżeli zostanie miejsca, to w tylnej części siłowni nie zaszkodzi umieścić szafy, w której będą drobne sprzęty jak skakanki, czy piłki albo czyste ręczniki. Duży komfort stanowi zamontowanie klimatyzacji oraz sprzęt audio.

12:57, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 listopada 2014

W przeciwieństwie do mieszkania, które jest wykończone „pod klucz”, mieszkanie w stanie deweloperskim jest w stanie surowym. Czego można się w nim spodziewać?

Stan deweloperski obejmuje wykończenie domu od zewnątrz, a także częściowe wykończenie w środku. Są zatem ściany przygotowane do malowania, okna, sufity, drzwi, parapety wewnętrzne oraz połączenia do mediów i instalacji. Dokładne informacje na ten temat powinny być zawarte w podpisywanej przez strony umowie.

Wybierając mieszkanie od dewelopera trzeba się liczyć z kosztami jakie pochłonie cały remont. Jednocześnie jest to o tyle korzystna sytuacja, że remont będzie wykonany pod kątem przyszłego właściciela, a nie osoby, która projektowała budynek. Należy pamiętać o tym, że deweloper nie zawsze używa dobrych materiałów, co również w przyszłości może generować dodatkowe koszty. Dlatego warto podjąć współpracę z taką firmą, która profesjonalnie podchodzi do inwestycji, używa najlepszych materiałów budowlanych i cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Firmą taką jest APM Development, a z kompletną ofertą i dotychczas zrealizowanymi projektami można zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej http://apm-development.com.pl

11:51, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 listopada 2014

Nie każde mieszkanie jest na tyle duże, by z łatwością można było w nim pomieścić wszystkie drobiazgi i takie przedmioty jak pościel albo walizki. W takiej sytuacji warto wykorzystać każdą dodatkową wnękę jaka się znajduje i zrobić w niej szafę wnękową. Duże oszczędności przyniesie jej samodzielne zrobienie. Jak się do tego zabrać?

 Pracę trzeba zacząć od określenia dokładnych gabarytów i tego jak ma wyglądać mebel. Chociaż wielkość zależy od tego, jak duża jest wnęka, można samodzielnie określić, czy korzystniej będzie zamontować półki, szuflady, czy wieszaki. Dobrze, aby jej głębokość nie była mniejsza niż50 cm. Najpierw wykonuje się korpus, następnie drzwi. Jeśli długość będzie mniejsza niż 150 cm, należy zamontować drzwi harmonijkowe lub skrzydłowe. Jeśli jest ona większa, wtedy stosuje się drzwi przesuwne. Dobry materiał na drzwi stanową szyby, lustra i płyty MDF. Sporo osób nie chce mocować szafy na podłodze, by ta nie uległa zniszczeniu, ale praktyka pokazuje, że szafa wnękowa jest montowana na stałe. Mocowanie do podłogi sprawia, że szafa staje się bardziej stabilna. Ponadto należy pamiętać o tym, że im więcej mocowań zostanie zastosowanych, tym solidniejsza powstanie konstrukcja.

11:56, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »