RSS
niedziela, 28 grudnia 2014

 

Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi uatrakcyjnić każdą aranżację, toteż już na etapie remontu warto wziąć to pod uwagę.

Producenci tworzą coraz to nowe rozwiązania, które łączą w sobie nowoczesność i funkcjonalność. Na rynku oświetleniowym panuje duża konkurencyjność, szeroki wybór i duża rozpiętość cenowa. Popularne są plafony, kinkiety i neony. Doskonale wpisują się one  we wnętrza aranżowane w każdym stylu, a w szczególności w stylu minimalistycznym. Dostępne w różnych kształtach i kolorach.

08:37, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 grudnia 2014


Najważniejszym etapem tapetowania jest przygotowanie ścian. Ich powierzchnia musi być oczyszczona, osuszona i gładka. Wszystkie warstwy starego kleju muszą być usunięte. 


Potem przychodzi czas na wybór tapety. Największy wybór jest w zakresie tapet papierowych jedno- i dwuwarstwowych. Są one trudne w ułożeniu i łatwo się uszkadzają pod wpływem kleju. Najłatwiej w układaniu jest z tapetami z fizeliny. W kuchni najlepiej sprawdzają się tapety winylowe. Z wyborem kleju trzeba czekać do momentu wyboru tapety. W sprzedaży jest sporo klejów uniwersalnych i specjalistycznych. Tapetę można przyklejać na dwa sposoby albo smarować tapetę klejem, po czym układać ją na ścianie, albo pokryć klejem ścianę i przyłożyć tapetę.

06:21, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 grudnia 2014

W trakcie budowy domu warto od razu zabezpieczyć poddasze przed wilgocią tym bardziej, że z czasem może stać się miejscem zamieszkania.

Nie tylko poddasze jest narażone na szkodliwe działanie wilgoci, szybko może się ona rozprzestrzenić na inne kondygnacje domu. Jej pierwsze objawy są niezauważalne, następnie pojawia się grzyb na ścianie, przeziębienia i schorzenia układu oddechowego wśród domowników. Trudno także utrzymać pożądaną temperaturę w pomieszczeniach, mimo działających grzejników. Podstawą ochrony przed wilgocią jest solidny, szczelny dach. Żeby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza należy wykorzystać membranę, czyli folię wstępnego krycia. Im bardziej naturalne materiały są wykorzystywane przy budowie domu, tym lepszy obieg powietrza.

13:43, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 listopada 2014

Wielu Europejczyków zachwyca się egzotyką odległych krajów, wielość dostępnych na rynku rozwiązań, pozwala na jej wprowadzenie w domu.

 

Doskonale sprawdzają się w tym płytki ceramiczne z motywami meksykańskimi. Wiele osób boi się, że będzie trzeba zmieniać całą aranżację. Jednak nie ma konieczności zmiany całej stylistyki wnętrza, płytki mogą stanowić dopełnienie kolorystyczne albo mocniejszy akcent, który całkowicie zmieni wizerunek pomieszczenia. Oczywiście można pozwolić sobie na wariacje i dodanie stylizowanych elementów, jak umywalki, ale nie jest to niezbędne.

We wzornictwie meksykańskim widać połączenie wielu kultur, które rozwinięto oraz wzbogacono meksykańskim duchem. Widoczny jest istotny wpływ wzorów z kultury portugalskiej, hiszpańskiej, chińskiej, arabskiej, włoskiej oraz holenderskiej. Wyjściowym punktem jest kultura indiańska. Przez tą wielość wzorów, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedni zwrócą uwagę na ogniste barwy płytek, innym rzuca się w oczy motywy kwiatowe. Ze względu na to, że widać popyt na produkty egzotyczne, nie ma problemu w tym, że znaleźć coś co spełni oczekiwania.

 

10:43, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 listopada 2014

Tak jak w każdym innym pomieszczeniu, tak i w kuchni na przełomie wielu lat zmieniał się wystrój i popularne aranżacje. Z czasem zaczęło się w kuchni pojawiać coraz więcej elementów szklanych.


Wielu mieszkańców bloków, mających wąskie i małe kuchnie do niedawna musiało się natrudzić, by kuchnia przestała być jedynie miejscem, w którym przygotowuje się posiłki. Szczególne wyzwanie było w przypadku tych wnętrz, które były pozbawione okien. Stąd coraz chętniej stosowano szkło, które na dzień dzisiejszy jest obecne w wielu kuchniach. Rosnąca liczba osób decyduje się na otwarcie kuchni na salon. Szklane detale użyte w kuchni mogą nawiązywać do wzorów i motywów, pojawiających się w salonie. W ten sposób oba pomieszczenia będą stanowiły wizualną całość. Wykorzystanie w kuchni szkła sprawia, że wygląda ona na nowocześniejszą i optycznie większą, niż jest w rzeczywistości.

Poza walorami estetycznymi, aspektem przemawiającym za użyciem szkła w kuchni jest jego praktyczność. Wśród walorów szkła trzeba zwrócić uwagę na jego twardość, odporność na temperaturę i nienasiąkliwość. Ponadto materiał ten łatwo utrzymać w czystości. Cechy te są bardzo doceniane przez tych, którzy odchodzą od tradycyjnych rozwiązań na rzecz szkła.

16:16, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 listopada 2014


Odkąd zewsząd pojawiały się komunikaty dotyczące zdrowego i aktywnego stylu życia na ulicach widać więcej rowerzystów i pasjonatów biegania, powstaje sporo basenów i siłowni. Coraz szersza grupa osób decyduje się na stworzenie swojej własnej siłowni w domu.


Ponieważ powierzchnia pomieszczenia, w jakim będzie pokój ćwiczeń jest ograniczona, trzeba dokładnie rozplanować umiejscowienie wszystkich elementów. Podłoga jest wytrzymała dlatego zwykłe panele nie będą dobrym rozwiązaniem. Można w tym celu użyć płytek, najlepiej antypoślizgowych, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa podczas ćwiczeń. Na ścianach znaleźć się powinny żywe kolory np. czerwień i pomarańcz, które będą pobudzały do działania.

Warto pomyśleć o założeniu luster, które będą optycznie powiększały pomieszczenie, a na suficie oprócz lampy, dać kilka haków, które mogą się okazać w przyszłości przydatne do montażu kolejnych sprzętów. Jeżeli zostanie miejsca, to w tylnej części siłowni nie zaszkodzi umieścić szafy, w której będą drobne sprzęty jak skakanki, czy piłki albo czyste ręczniki. Duży komfort stanowi zamontowanie klimatyzacji oraz sprzęt audio.

12:57, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 listopada 2014

W przeciwieństwie do mieszkania, które jest wykończone „pod klucz”, mieszkanie w stanie deweloperskim jest w stanie surowym. Czego można się w nim spodziewać?

Stan deweloperski obejmuje wykończenie domu od zewnątrz, a także częściowe wykończenie w środku. Są zatem ściany przygotowane do malowania, okna, sufity, drzwi, parapety wewnętrzne oraz połączenia do mediów i instalacji. Dokładne informacje na ten temat powinny być zawarte w podpisywanej przez strony umowie.

Wybierając mieszkanie od dewelopera trzeba się liczyć z kosztami jakie pochłonie cały remont. Jednocześnie jest to o tyle korzystna sytuacja, że remont będzie wykonany pod kątem przyszłego właściciela, a nie osoby, która projektowała budynek. Należy pamiętać o tym, że deweloper nie zawsze używa dobrych materiałów, co również w przyszłości może generować dodatkowe koszty. Dlatego warto podjąć współpracę z taką firmą, która profesjonalnie podchodzi do inwestycji, używa najlepszych materiałów budowlanych i cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Firmą taką jest APM Development, a z kompletną ofertą i dotychczas zrealizowanymi projektami można zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej http://apm-development.com.pl

11:51, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 listopada 2014

Nie każde mieszkanie jest na tyle duże, by z łatwością można było w nim pomieścić wszystkie drobiazgi i takie przedmioty jak pościel albo walizki. W takiej sytuacji warto wykorzystać każdą dodatkową wnękę jaka się znajduje i zrobić w niej szafę wnękową. Duże oszczędności przyniesie jej samodzielne zrobienie. Jak się do tego zabrać?

 Pracę trzeba zacząć od określenia dokładnych gabarytów i tego jak ma wyglądać mebel. Chociaż wielkość zależy od tego, jak duża jest wnęka, można samodzielnie określić, czy korzystniej będzie zamontować półki, szuflady, czy wieszaki. Dobrze, aby jej głębokość nie była mniejsza niż50 cm. Najpierw wykonuje się korpus, następnie drzwi. Jeśli długość będzie mniejsza niż 150 cm, należy zamontować drzwi harmonijkowe lub skrzydłowe. Jeśli jest ona większa, wtedy stosuje się drzwi przesuwne. Dobry materiał na drzwi stanową szyby, lustra i płyty MDF. Sporo osób nie chce mocować szafy na podłodze, by ta nie uległa zniszczeniu, ale praktyka pokazuje, że szafa wnękowa jest montowana na stałe. Mocowanie do podłogi sprawia, że szafa staje się bardziej stabilna. Ponadto należy pamiętać o tym, że im więcej mocowań zostanie zastosowanych, tym solidniejsza powstanie konstrukcja.

11:56, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 lipca 2014
John-Morgan / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Rolety i żaluzje pomagają nam ochronić mieszkanie od zbytniego nasłonecznienia. Mogą też odgrodzić nas od świata zewnętrznego i ciekawskich spojrzeń przechodniów czy sąsiadów. Na rynku istnieje wiele produktów należących do grupy rolet i żaluzji. Dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki czemu można je dobrać idealnie do wystroju mieszkania. Oto jakie produkty możemy odnaleźć w sklepach:

- żaluzje – są one wykonane z pasków materiału, drewna lub tworzywa sztucznego. Poszczególne elementy połączone są ze sobą systemem sznurków, który umożliwia ich rozchylanie i zamykanie, a także całkowite podniesienie;

- rolety – są jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań. Ich koszt zakupu jest niski i można je samodzielnie zamontować. Najczęściej wykonywane są z tkaniny, która nie przepuszcza promieni słonecznych. Niekiedy można spotkać się z roletami bambusowymi.

- żaluzje weneckie – jest to plisowana forma tradycyjnych żaluzji. Doskonale sprawdzają się przy oknach o niestandardowych wymiarach;

- rolety rzymskie – wykonane są z pionowych pasów materiałów, które zaciąga się z boku na bok, przy pomocy łańcuszka dołączonego do zestawu montażowego. Doskonałe do nowoczesnych stylizacji.

 

Ciekawym rozwiązaniem mogą być też rolety zewnętrzne, które często obsługiwane są poprzez specjalny zdalny system. Kiedy producent oferuje specjalne aplikacje na telefon czy tablet o podniesieniu czy opuszczeniu żaluzji możemy decydować będąc nawet kilkaset kilometrów od domu.21:27, fikusmarcin
Link Komentarze (1) »
jingdianjiaju / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Urządzenie pokoju dziecięcego to ogromna przyjemność, ale i odpowiedzialność. Musimy zaaranżować go ta, by był wesoły i dziecko chętnie w nim przebywało, ale musimy też pamiętać o tym, żeby maluch był w nim w pełni bezpieczny. Na co więc musimy zwrócić uwagę urządzając pokój dla naszej pociechy?

Jeśli chodzi o podstawowe kwestie bezpieczeństwa to bardzo ważny jest wybór mebli powinny one być solidne i stabilne, szczególnie jeśli mamy dzieci, które „wspinają się” po meblach. Warto wybierać również takie, które mają zaokrąglone brzegi – zminimalizuje to ryzyko urazu w razie uderzenia się głową o mebel. Szczególną uwagę trzeba zwrócić także na materiał z jakiego są wykonane meble. Najlepiej sprawdzi się prawdziwe drewno, gdyż jest to materiał naturalny, niepowodujący uczuleń oraz bardzo wytrzymały. Kiedy wybieramy meble lakierowane lub malowane powinniśmy sprawdzić czy środki użyte do pokrycie mebli mają odpowiednie certyfikaty.

Jeśli zaś chodzi o estetykę tego pomieszczenia to warto zdać się na swoją intuicję. Osobiście bardzo nie lubię, gdy pokój dziecka jest w jednym kolorze – niebieskim dla chłopca czy różowym dla dziewczynki. Trzeba pamiętać, że w kolorach jest zaklęta moc, która pomaga również w stymulacji rozwoju dziecka. Przykładowo kolory niebieski i zielony pomagają wyciszyć dziecko, a jednocześnie zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa, kiedy dodamy do nich odrobinę żółtego pobudzimy wyobraźnie i kreatywność malucha. Barwy takie jak czerwień czy pomarańcz zachęcają do działania i pobudzają (również apetyt;)). Jednak te barwy nie mogą dominować w pokoju żywego dziecka. Najlepiej stonować barwy tak by wszystkie pojawiły się w pokoju dziecka. Jak to zrobić? Wprowadzić niewielkie akcenty kolorystyczne na meblach lub zrobić na ścianie grafikę z postaciami z ulubionej bajki dziecka.

21:27, fikusmarcin
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2